2014/2015

Mezinárodní fotbalový turnaj Mozarttrophy Salcburk 22.-24.5.2015 

23. května 2015 někteří kluci odehráli svoje první mezinárodní utkání na svém prvním mezinárodním turnaji. Byli jsme účastníky Mozarttrophy 2015 v rakouském Salzburgu.

Konečné 15. místo asi není úplně to, co jsme chtěli. Nepostoupili jsme ze základní skupiny, což nás může mrzet o to víc, když pořadatelé, kvůli počasí nedělní program omezili na kopání penalt.

 Na druhou stranu pro nás pro všechny to byla první taková zkušenost. Pro hráče byly sobotní zápasy v neustálém dešti, na stále se zhoršujícím hřišti a se stále těžším míčem doopravdy obrovsky náročné. Proto je potřeba jim za to, jak to zvládl,i poděkovat. Manažerce Míše Nálevkové je potřeba poděkovat za zajištění všech činností mimo fotbal a určitě je potřeba poděkovat rodičům, kteří nás doprovázeli za podporu a trpělivost. To příšerné počasí, kdy jenom pršelo anebo pršelo víc, dojem z celého turnaje trochu kazí, ale jinak ta zkušenost byla určitě přínosem. Jak pro nás, tak pro kluky. Je nutno dodat, že organizátoři dělal,i co mohli, aby turnaj zvládli.Nástup za zvuků hymny, fotbal na krásných hřištích, krásné město, to všechno bychom si asi užili bez deštníků daleko víc. Snad příště.

DJK Göggingen (D)                         SK Jičín                 2:0

První zápas na nás dolehl asi na všechny. Přeci jenom výměna vlajek mezi kapitány obou celků před zápasem se neděje každý den. Soupeř byl hratelný, tato prohra nakonec rozhodla o tom, že jsme nepostoupili. Na začátku utkání jsme měli několik vyložených šancí, ale ani tváří v tvář brankáři jsme je neproměnili. Soupeř se na těžkém terénu dokázal dostat přes střed hřiště do šancí. Jednu proměnil a jeden průnik jsme zastavili nedovoleným zákrokem, za který byla nařízená penalta. Soupeř si dvoubrankové vedení už pohlídal.

 

SK Jičín                                                SV Waldperlach München (D)   3:1

Kluci přistoupili k zápasu tak, jak jsme chtěli. Bojovně a s chutí. Hned na začátku jsme dali krásnou branku, kluci se uklidnili a celý zápas předváděli na složitém terénu obětavý výkon. Ten podpořil Fíša v brance několika důležitými zákroky. Soupeři se podařilo jenom snížit, ale klid a dvoubrankové vedení nám vrátil krásnou střelou z přímého kopu kapitán mužstva Honza Kuncíř. Ale všichni kluci si zaslouží pochvalu, zápas odmakali a zaslouženě se radovali z výhry.     Branky: Kuncíř 2x, Popelák

SK Jičín                                                SC Columbia Floridsdorf Wien (A)           3:1

Znovu dobře zvládnuté utkání. Kluci byli na už špatném hřišti a za špatného počasí trpěliví, a přestože si dal druhou branku soupeř sám, tak zápas dovedli k zaslouženému vítězství. Fotbal kluky musel bolet, několik hráčů odkulhalo z trávníku v slzách, ale o to je takové vítězství cennější. A v neposlední řadě jsme dali dvě opravdu pěkné branky. Rázem jsme byli ve hře o postup mezi nejlepších osm celků turnaje.                                                                           

Branky: Ouhrabka, vlastní, Kosejk

SK Jičín                                                UFC Leopoldskron Salzburg (A)                0:3

Poslední zápas byl přímým soubojem o postup. Zápas jsme začali dobře, hráli jsme většinou před brankou Rakušanů. Ale vyloženou šanci jsme si nevypracovali. Soupeř pak vstřelil branku, druhou přidal z penalty, uklidnil se a když jsme před koncem vrhli všechny síly do útoku, tak rozhodl. Domácím notně pomáhal rozhodčí, ale nutno dodat, že soupeř byl asi i fotbalově lepší. Fauly domácích zůstaly nepotrestány. A kluci po zápase odcházeli s brekem, a cítili (asi oprávněně) velkou křivdu.

V neděli se kopali tedy už jenom penalty o konečné umístnění: V prvním penaltovém rozstřelu jsme narazili na rakouský SPVGG Salzkammergut. Penalty jsme, kromě pěkně kopnuté Tomáše Svobody, nezvládli a prohráli jsme.  

Ve druhém penaltovém rozstřelu jsme měli změřit síly s krajany z FK Radotín, ale soupeř se z turnaje odhlásil, takže jsme vyhráli kontumačně.