3   FK Chlumec n. C. 27 11 13 0 0 67:79 36
5   SK Jičín 25 7 14 0 0 35:70 25
6   FK Černilov 22 4 13 0 0 20:74 17
7   Nový Hradec/Vysoká 24 4 17 0 0 37:89 15

sobota 13.6. - Nový Hradec Králové

V sobotu 13. 6. jsme odehráli poslední kolo krajského poháru starších přípravek v Hradci Králové.

SK Jičín                 RMSK Cidlina     2:3          (1:1)

V zápase jsme rychle vedli po hezké hlavičce z rohového kopu. Soupeř ale hrál jednoduše, přehrával nás jednoduchými narážečkami, byl rychlejší a ještě do poločasu vývoj zápasu obrátil. V polovině druhého poločasu jsme prohrávali 3:1, a vypadalo to ještě na vyšší prohru. Pak jsme ale znovu po rohovém kopu dali kontaktní branku a do konce jsme byli lepším mužstvem. Vyrovnání, které by si kluci zasloužili, jsme se už nedočkali. Branky: Kuncíř, Franěk

FC Nový H.K       SK Jičín                 0:4          (0:1)

Nervózní, trochu vyhrocený zápas, s mnoha fauly na obou stranách. Trochu tomu asi napomohl začátek, kdy jsme čekali skoro půl hodiny až rozhodčí dopije a dokouří… Nicméně soupeř začal daleko lépe a v prvním poločase nás moc do hry nepustil. Přesto jsme se z ojedinělého protiútoku ujali vedení. To jsme po poločase definitivně zvrátili na svoji stranu. S postupem času ubývalo fotbalu a přibývalo zbytečných zákroků a strkanic. Branky: 2x Ouhrabka, Kuncíř, Zugar

SK Jičíněves       SK Jičín                 9:0          (5:0)

V několika předchozích zápasech jsme Jičíněves dovedli potrápit, tentokrát se to nepodařilo. Až ve druhém poločase jsme měli úsek hry, kdy jsme důrazem a napadáním stěžovali rozehrávku, ale takhle s Jičíněvsí samozřejmě nevydržíme hrát celý zápas. Ale kluci poslední zápas sezony dohráli se ctí a ani nezačali faulovat, ani se neodevzdali, což jim slouží ke cti.

Pokud se nám podaří sehnat konečnou tabulku, tak ji tady samozřejmě zveřejníme. Sezonu jsme odehráli proti soupeřům, kteří VŠICHNI mají zkombinované mužstvo ze dvou ročníků. To pro kluky bylo obrovsky těžké. Ale většinu zápasů jsme odehráli velice dobře. Někteří se výrazně zlepšili a odehráli výborné zápasy (Denis, Tomáš Svoboda). U některých už standardní výkon očekáváme (Honza Kuncíř, Adam Nálevka). Díky „Fíšovi“ jsme přestali neustále hledat někoho, koho „obětujeme“ do brány. Velice se zlepšilo vnímání fotbalu u všech hráčů v tom, že jim  ty porážky už nejsou jedno.

Děkujeme hráčům za chuť trénovat a hrát za Jičín, děkujeme rodičům za ochotu nám kluky svěřovat. Přejeme všem hezké prázdniny.

Martin Franěk, Jirka Kuncíř, Míša Nálevková

sobota 6.6. - turnaj v Poděbradech a neděle 7.6. krajský přebor - Hradec Králové

V sobotu 6. 6. jsme se, již tradičně, zúčastnili dobře organizovaného a příjemného turnaje v Poděbradech. Hrálo se do jedné tabulky každý s každým, turnaje se zúčastnilo osm mužstev. Naše mužstvo ve složení F. Smolík, J. Kuncíř, A. Nálevka, M. Franěk, D. Popelák, T. Ouhrabka, F. Kosejk, J. Krabec J. Matějka obsadilo skvělé druhé místo. Ze sedmi odehraných zápasů kluci 5 x vyhráli, 1x remizovali a 1x prohráli. Bylo tradičně krásné počasí a kluci předváděli pohledný fotbal. Na hřišti působili opravdu fotbalovým dojmem a je potřeba jim za to poděkovat.

SK Zeleneč                  SK Jičín                      0:1          Branka: Matějka

SK Jičín                       Jestřábí Loučka           8:0          Branky: 3x Matějka, 3x Kuncíř,

Franěk, Popelák

SC Xaverov                 SK Jičín                      2:1          Branka: Popelák

AFK Pečky                  SK Jičín                      1:3          Branky: Matějka,  Popelák, Kosejk

FK Kolín                     SK Jičín                      1:1          Branka: Matějka

Bohemia Poděbrady    SK Jičín                      1:2          Branky: Kosejk, Matějka

SK Jičín                      FC Velim                    2:0          Branky: Matějka, Ouhrabka

Hned v neděli jsme jeli na Olympii do Hradce Králové odehrát dva zápasy krajského poháru. Většina z hráčů byla v sobotu na turnaji, nečekali jsme žádné zázraky. Kluci nás ale příjemně překvapili, Hlavně druhý zápas byl odehraný opravdu poctivě a kluky lze jenom pochválit za přístup. Tohle byl z jejich strany opravdu povedený fotbalový víkend.

FC Olympia Hradec Králové        SK Jičín                 3:2          (2:0)

Většinu zápasu jsme měli míč na našich kopačkách. Soupeř ale vedl po našich hrubých chybách na začátku druhého poločasu již 3:0. Všechny branky jsme Hradeckým doslova přinesli na zlatém podnose. Většinou pomalou rozehrávkou. Kluci ale zápas nevzdali a konec zápasu se jim povedlo ještě zdramatizovat. Škoda, že na dvě vstřelené branky potřebujeme hromadu šancí, které neproměníme. Branky: Nálevka, Kosejk

FK Černilov                                 SK Jičín                 0:3          (0:1)

Z naší strany výborně odehrané utkání. Všichni hráči si zaslouží pochvalu, přesto bych zvlášť vyzdvihl Tomáše Svobodu s Jáchymem Krabcem, kteří hráli vzadu s obrovským přehledem a byla radost se na ně dívat. Pěkný a úspěšný fotbalový víkend jsme zakončili odpovědně odehraným zápasem, pěknými góly a zaslouženým vítězstvím. Branky: Kosejk, Ouhrabka, Popelák

sobota 30.5. - Jičín

V sobotu 30. 5. Jsme měli možnost předvést se před domácím publikem při dalším kole krajského poháru. A vystoupení to bylo úspěšné. Ve dvou zápasech jsme prohrávali, přesto jsme ani jeden nakonec neprohráli. Kluci předváděli bojovný a soustředěný výkon, a hlavně se snažili situace na hřišti řešit fotbalově. Sami poznali, že i nepříznivý vývoj utkání ještě neznamená, že ho prohrají. Díky neúčasti Jičíněvsi, za kterou jsme hráli my se na hřiště dostali opravdu všichni. A ani druhý tým nezanechal špatný dojem.

SK Jičín                 TJ Jičíněves        3:1 (2:0)

Za TJ Jičíněves nastoupili naši hráči, takže se kluci dobře znali. Zápas byl dlouhou dobu otevřený. Vedli jsme o poločase 2:0, ale pak se soupeři povedlo dát kontaktní branku a vše bylo otevřené. Ale kluci hráli trpělivě a situace na hřišti se snažili řešit fotbalově. Ke konci utkání přidali pojišťovací gól a zaslouženě vyhráli. Branky: 3x Ouhrabka

SK Jičín                 Olympia Hradec Králové              3:1(0:1)

Zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme soupeři přenechali střed hřiště, nekombinovali jsme a hra byla neuspořádaná. Také jsme zaslouženě prohrávali. Po obrátce jsme začali soupeře více napadat, měli jsme najednou víc míč na svých kopačkách a po hezkých brankách jsme dokázali zápas otočit. Za druhý poločas si kluci vítězství rozhodně zasloužili. Branky: Kuncíř, Nálevka, Popelák

SK Jičín                 RMSK Cidlina     2:2(0:2)

Před zápasem jsme kladli klukům na srdce, aby zápas nepodcenili, a že se nám to už několikrát stalo, hlavně po předchozím vítězném zápase. V zápase jsme byli opticky lepší, ale soupeř se po dvou našich ztrátách míče dostal lacino do dvoubrankového vedení. Ve druhém poločase jsme se postupně zlepšovali, zvyšovali jsme tlak na soupeře a výsledkem bylo zasloužené vyrovnání těsně před koncem. Branky: Nálevka, Kuncíř

neděle 17.5. - Hradec Králové Olympie

SK Jičín            Jičíněves                                    0:6 (0:1)

SK Jičín            FC Olympie Hradec Králové          1:0    Branka: Popelák

SK Jičín           Nový Hradec Králové/Vysoká         2:2    Branky: Kosejk, Nálevka

sobota 9.5. - Nový Bydžov

V sobotu 9. 5. Jsme odehráli v Novém Bydžově další kolo Krajského poháru. Všechny tři zápasy jsme prohráli, ale klukům toho nelze moc vytknout. Bojovali, snažili se hrát fotbal, ale samozřejmě se nevyvarovali chyb a neproměnili vyložené šance.

SK Jičín                 FK Chlumec nad Cidlinou             1:2 (1:1)

Vyrovnaný zápas, který rozhodli naše chyby a to že jsme nevyužili naše stoprocentní šance. Většinu zápasu jsme odehráli na soupeřově polovině,ale branku chlumeckých jsme dobývali marně. Branka: Kosejk

SK Jičíněves       SK Jičín                                         6:2 (2:1)

Tradiční zápas s Jičíněvsí. Velice dobře odehraný poločas, ve kterém jsme trpělivě bránili. Branky padly ze situací, které si Jičíněves dovedla připravit a soupeř toho využil. Přesto je kluky potřeba za tenhle zápas pochválit. A ten čas, kdy to dobře dopadne se blíží. Branky: Ouhrabka 2x

SK Jičín                 SK Jaroměř                               0:2 (0:2)

V zápase jsme brzy prohrávali, ale dokázali jsme se dostat na soupeřovu polovinu, kde jsme odehráli skoro celé utkání, ale spálili jsme i ty nejvyloženější šance. Druhý gól padl ze sporné situace, kdy kluci přestali hrát, po faulu na našeho obránce.

neděle 3.5. - Chlumec nad Cidlinou 4.kolo

V neděli jsme odehráli 4. Kolo krajské soutěže starších přípravek. Hrálo se na velice dobře připraveném hřišti v Chlumci nad Cidlinou. Bohužel jsme třikrát prohráli, kromě utkání, kdy jsme statečně vzdorovali Jičíněvsi, se nedá hovořit o úspěšné neděli. Nevíme, jak dostat do hráčů agresivitu, bojovnost a touhu po vítězství  tak, aby se tyto vlastnosti neprojevily jenom v jednom zápase.

FK Chlumec nad Cidlinou /RMSK              SK Jičín                      2:1 (0:1)

Zpočátku vyrovnaný zápas, který Chlumec nakonec zvládl lépe než my. V zápase jsme vedli šťastným gólem, kdy se nám povedlo dostat soupeře pod tlak a chlumečtí si dali vlastní branku. Pak ale soupeř začal ovládat hru a podařilo se mu zápas otočit.

SK Jičín                 TJ Sokol Jičíněves                                           0:4 (0:1)

Dlouhou dobu jsme vzdorovali a bojovným výkonem drželi nerozhodný výsledek . Klukům nelze vyčíst nedostatek bojovnosti, s Jičíněvsí se jinak hrát nedá, fotbalově jsou o rok dál. Druhou branku jsme si dali sami a Jičíněves se uklidnila a došla si pro vítězství.

SK Jičín                 FC Nový Hradec                                              0:5(0:4)

Za pět minut bylo po zápase. Více jak tři čtvrtiny zápasu jsem odehráli před brankou Hradce, ale katastrofální začátek zápasu jsem už nedohonili. Nebyli jsme schopni řešit nejjednodušší fotbalové situace a naprosto zaslouženě jsme prohráli se soupeřem , který měl být poražen.

neděle 26.4. - Jičíněves 3.kolo

V neděli 26. dubna jsme odehráli další, tentokrát třetí kolo Krajského poháru starších přípravek U 11 v Jičíněvsi. Kluci předvedli daleko spolehlivější a bojovnější výkon, než minulý týden. Za to je třeba je pochválit.Nevyšel nám druhý poločas prvního zápasu z Jičíněvsí, kdy jsme neudrželi přijatelný výsledek.

TJ Jičíněves        -              SK Jičín                 6:1          (1:0)

Zápas jsme začali velice dobře. Pozorně jsme bránili, snažili se nabourávat rozehrávku soupeře a hráli jsme daleko důrazněji než před týdnem. Když se soupeř dostal na dostřel, několikrát nás podržel brankář. O poločase jsme prohrávali 1:0. Bohužel naše hra nám vydržela už jen polovinu druhé půle. Pak už jsme kupili chybu za chybou a soupeř nás trestal. Až v úplném závěru jsme se opět zkoncentrovali a vstřelili zasloužený čestný úspěch. Branky: Popelák

SK Jičín                 -              FK Chlumec nad Cidlinou             3:1          (1:0)

Na konci až zbytečně důrazně odehrané utkání z obou stran, navíc značně poznamenané výkonem sudího. Naši kluci se snažili o důraznou hru a o poločase jsme vedli 1:0, brankou vstřelenou přímo z rohového kopu. Soupeř převzal po poločase iniciativu a zatlačil nás před branku, ale velice pěkně jsme vyřešili dvě brejkové situace a rozhodli o osudu utkání. Soupeř stihnul už jenom korigovat. Branky: Popelák 2x, Franěk

FK Černilov         -              SK Jičín                 0:0

Přestože se utkání obešlo bez branek, tak šlo o nejhezčí zápas. Hezké fotbalové momenty se střídaly na obou stranách, a nakonec mohli vyhrát oba dva soupeři. Naši kluci hráli opět pozorně, snažili se o rozehrávku, přenesení hry a zakončení. Některé momenty byly opravdu pěkné a vypadaly fotbalově.

sobota 18.4.2015 - Jičín 2.kolo

V sobotu jsme hráli před domácím publikem v Jičíně. Bohužel jsme nedokázali zopakovat pěkný výkon z 1. kola. Hlavně druhý zápas jsme měli odehrát lépe. Chyběla nám bojovnost, marně jsme tentokrát hráčům vysvětlovali, že nic nepřijde samo, a tak jsme dva zápasy jenom čekali, co se na hřišti stane. Až poslední poločas s Černilovem, kdy jsme hájili hubené vítězství snesl přísnější měřítko.

SK JC     -              SK Jičíněves       0:8 (0:5)

Doopravdy jsme čekali na to se s námi stane. Přitom soupeře známe, hrát se dá s každým, ale nesmíme jít na hřiště s tím, že stejně prohrajeme…..

SK JC     -              Olympia Hradec Králové              0:1 (0:1)

Soupeř nebyl lepší, navíc měl jenom jednoho hráče na střídání. Ale dal první branku a pak už stačilo odkopávat míče na naší polovinu. My jsme si nebyli schopni vytvořit šance, a když už jsme byli před bránou, tak jsme nezakončili.

SK JC     -              FC Černilov         1:0 (0:0)

Do zápasu jsme trochu pozměnili sestavu a hra se tím trochu oživila. Po prvním vyrovnaném poločase jsme dali na začátku druhého branku a do konce utkání výsledek pouze bránili.

Branka: Ouhrabka

Za tři utkání jsme dali jeden gól a bojovali jeden poločas ze šesti. To je málo. V zápasech je všechno rychlejší než na tréninku. V neděli hrajeme v Jičíněvsi a doufáme, že tvář našeho mužstva bude lepší. Přijďte nás podpořit.

sobota 11.4.2015 - Nový Hradec Králové 1.kolo

V sobotu 11. 4. jsme za krásného počasí odehráli první kolo krajského poháru na velmi pěkném hřišti v Novém Hradci Králové. Po dlouhé zimní přípravě jsme očekávali jak zvládneme přechod na velké hřiště. A kluky je potřeba pochválit, jak za přístup a snahu, tak za předvedenou hru. Snažili se hrát fotbal, a neřešili situace na hřišti zbrkle. Je to odměna pro všechny za dlouhou a únavnou přípravu v jičínských tělocvičnách.

SK JC     -              FC Černilov         3:3 (2:1)

Na začátek moc hezký fotbal z obou stran. Naši hráči se drželi pokynů trenéra Kuncíře a na předváděnou hru byl pěkný pohled. V poločase jsme vedli, po obrátce vedení dokonce navýšili, nakonec jsme brali remízu, když soupeř srovnal ve druhém poločase. Branky: Svoboda 2x, Gutsu

SK JC     -              SK Nový Hradec Králové              1:3(1:3)

Soupeř asi nebyl o dvě branky lepší, ale my jsme nezopakovali výkon z prvního zápasu. Hradec jsme pustili hned na začátku do dvoubrankového vedení a přestože jsme odehráli zbytek zápasu  a hlavně druhý poločas výhradně na polovině soupeře, skóre jsme již nedokázali vyrovnat. Branky: Svoboda

Předvedený výkon hráčů byl nakonec lepší než dosažené výsledky. Zaujali nás některé individuální výkony a kluky chválíme za herní disciplínu a předvedenou hru. Všichni věříme, že podobný výkon budeme schopni zopakovat v sobotu 18. 4. na domácí půdě. Doufáme, že kluky přijde podpořit co nejvíce fanoušků.

PODZIM

sobota 25.10. Jičíněves - 7.kolo

V sobotu 25. 10. jsme v Jičíněvsi odehráli poslední kolo krajského poháru starších přípravek. A nutno říci, že jsme se se soutěží rozloučili důstojně a kluky je potřeba pochválit. Hráčů jsme měli k dispozici pouze deset, přesto jsme dokázali odehrát dvě pěkná utkání. Prohráli jsme pouze poslední utkání s Jičíněvsí, kdy jsme hlavně v druhém poločase nestíhali fyzicky. Ale hlavně v prvním zápase s FKM Javorka, což je další tradiční soupeř, kluci vítězství doopravdy vybojovali. A nelze nevzpomenout tentokráte stoprocentní produktivitu Filipa Kosejka, který dal všechny sobotní branky.

FKM Javorka      -              SK Jičín                 0:2          (0:0)

Kluci hráli trpělivě, polovina jich vůbec nemohla střídat, protože jednoduše nebylo za koho. A možná právě to kluky semklo a hráli velice poctivě a disciplinovaně. Javorka nás většinu zápasu přehrávala, měli i více příležitostí, ale obrana pracovala opravdu spolehlivě a několikrát podržel Franta Smolík v brance. Po poločase jsme hru trochu srovnali a výsledkem byli dvě pěkné brejkové situace, které jsme byli schopni proměnit. Vítězství si všichni hráči zasloužili díky bojovnosti, poctivému přístupu k zápasu a herní disciplíně. Branky: 2x Kosejk

FC Nová/Stará Paka       -              SK Jičín                 0:3          (0:1)

Hráči soupeře na tom byli ještě hůře než my, přijelo jich pouze šest. Nutno říci, že to nezabalili a byli po celý zápas důstojným soupeřem. Náš výkon už samozřejmě nebyl takový jako proti Javorce, ale nakonec jsme soupeře udolali. Využili jsme toho, že Paka hodně zapojovala brankáře do hry a třikrát jsme dokázali potrestat chybnou rozehrávku.Branky: 3x Kosejk

SK Jičíněves       -              SK Jičín                 7:1          (3:1)

V zápase jsme se dokonce ujali vedení, ale fyzicky jsme na Jičíněves neměli. V podstatě celá obrana odehrála všechna utkání bez střídání. Kluci už toho měli plné zuby, ale snažili se odehrát zápas se ctí,což se nakonec podařilo. Vítězství Jíčíněvse mohlo být větší, ale Fanda Smolík společně s obranou ještě několik šancí zlikvidoval. Branky: Kosejk

Sezona byla pro kluky těžká, většinu zápasů odehráli proti starším a vyhranějším hráčům. Přesto můžeme být spokojení. Některé zápasy ukázaly, že pokud se nám podaří udržet kluky ještě alespoň rok pohromadě, tak se jejich fotbalový projev bude jenom zlepšovat. Po zranění se vrátí a začne trénovat Vojta Vohnout, což bude určitě posila. Začátkem listopadu se přestěhujeme do tělocvičny, kluci si navíc vyzkouší i jógu, jako doplňkové cvičení.

Děkujeme klukům za přístup k tréninkům a k zápasům, rodičům za podporu a trpělivost a přejeme vše dobré.

Jirka Kuncíř, Martin Franěk, Míša Nálevková, Pepa Veselý

neděle 19.10. Vrchlabí - 6.kolo

V neděli 19. 10. jsme odehráli předposlední díl krajského poháru starších přípravek. Odehráli jsme tři zápasy ve Vrchlabí. Pouze s jedním ale můžeme být spokojeni.

SK Jičíněves       -              SK Jičín                 9:0          (4:0)

Kluci prohrávali už když šli na hřiště. Hráli s velkým respektem, soupeř měl cestu k vítězství jednoduchou. Od většího debaklu nás zachránil Franta Smolík v brance. Ani jemu naši hráči moc nepomohli. Většinu hráčů soupeře známe, přesto si s námi Jičíněves dělala v podstatě co chtěla.

SK Jičín                 -              FK Vrchlabí         3:3          (1:2)

Po prvním zápase jsme museli v kabině kluky trochu povzbudit. Upozornili jsme na chyby, a ve druhém zápase se kluci poučili. Zápas třikrát prohrávali a třikrát dokázali vyrovnat. V hektickém závěru nás soupeř dostal pod tlak, ale cennou a hlavně zaslouženou remízu jsme udrželi. Branky: 3x Kuncíř

SK Jičín                 -              FC Hostinné       0:3          (0:2)

Zápas s hratelným soupeřem jsme nezačali šťastně, hned na začátku zápasu Hostinné proměnilo penaltu. Zápas byl vůbec trochu zbytečně vyhrocený, ale přestože to není naším zvykem, hlavně díky rozhodčímu. Ale Hostinné bylo přeci jenom o něco lepší, jeho hráči měli chuť po vítězství. Poslední šanci na korekci výsledku nám upřel rozhodčí neodpískáním penalty v poslední minutě.

Určitě patří poděkování klukům za vystoupení v prostředním zápase. Přísnější měřítko tentokrát snese Fanda Smolík v brance, který nás ušetřil horším porážkám a Adam Nálevka, který na pravé straně obrany předvedl svůj letošní nejlepší výkon. Ostatní střídali světlé momenty s těmi naprosto hroznými. A to je zatím na soupeře jako je Jičíněves málo.

neděle 12.10. Lázně Bělohrad - 5.kolo

V neděli jsme odehráli další dva zápasy Krajského poháru starších přípravek v Lázních Bělohrad.

FKM Javorka      SK Jičín                 5:1          (2:0)

Derby jsme prohráli, přestože jsme si byli schopni vytvořit šance, nebyli jsme je schopni ale proměnit. Branka: Kuncíř

SK Jičín                 FK Vrchlabí         6:2          (3:1)

Brzy jsme prohrávali, ale zápas se nám podařilo otočit a poměrně klidně ho dovést k vítěznému konci. Branky: Kosejk 2x, Svoboda 3x, Nálevka

sobota 3.10. Dvůr Králové - 4.kolo

V sobotu 3.10. jsme za krásného počasí odehráli další kolo krajského poháru starších přípravek ve Dvoře Králové nad Labem. Klukům se podařilo poprvé vyhrát, další dva zápasy jsme ale prohráli. Ale celkově se herní projev našich fotbalistů zlepšuje.

SK Jičín – FC Nová/Stará Paka    2:0 (1:0)

Soupeře jsme od začátku zápasu přehrávali a většinu času jsme strávili na jeho polovině. Kluci docela dobře kombinovali, jistotou byla dobře pracující obrana v čele s brankářem. Po změně stran sice soupeř několikrát ohrozil naši branku, ale nakonec jsme brankou z penalty zasloužené vítězství udrželi.Branky: Kuncíř, Svoboda (penalta)

FC Vrchlabí – SK Jičín      3:2 (3:0)

Hráči Vrchlabí byli sice o rok starší, ale nastoupili o jednoho v poli méně. Přesto jsme po pěti minutách hry prohrávali po hrubých chybách v rozehrávce 0:3! Pak jsme sice hru opticky srovnali, ale do poločasu jsme marně obléhali soupeřovu branku. Po poločase hráči Vrchlabí začali ztrácet i fyzicky, naši kluci se natlačili před jejich branku a povedlo se jim zápas zdramatizovat. Na bod nakonec nedosáhli, ale po hrozném začátku se hra urovnala a předváděli jsme docela pěkný fotbal. Branky: Kuncíř, Kosejk

TJ Dvůr Králové – SK Jičín             8:2 (4:2)

Soupeř byl od začátku lepší. Rychlejší, lépe kombinoval a předčil nás v důrazu. Někteří naši kluci doopravdy nevěděli, co mají dělat. Opět jsme rychle prohrávali 4:0, ale do poločasu se nám povedlo dát dvě branky a vypadalo to ještě jako hratelné utkání. Ale Dvůr Králové nás ve druhém poločase doslova rozebral a naše hra se zcela rozpadla. Několikrát nás ještě podržel Fanda Smolík v brance, prohra mohla být ještě vyšší.  Branky: Nálevka, Gutsu

První a poslední zápas byly značně rozdílné. Je na zamyšlenou, jestli desetiletí kluci vůbec můžou udržet pozornost na jednu věc skoro 4 hodiny v kuse, ale na druhou stranu je to pro všechny stejné. Pracujeme se všemi hráči, kteří na trénink přijdou. Ale ta konfrontace je někdy bolestná. Ale kluci si zažili konečně i pocit vítězství a to je to pozitivní, s čím jsme se v sobotu odpoledne vraceli do Jičína.

neděle 21.9. Hostinné - 3. kolo

V neděli jsme zajížděli k odehrání dalšího kola krajského poháru starších přípravek do Hostinného. Ze tří utkání jsme vyválčili pouze jeden bod za remízu domácími, ale tentokrát je potřeba kluky pochválit. Za předvedenou hru, bojovnost a pěkné fotbalové momenty. Fotbal v podání našich kluků se stále pomalu zlepšuje a mužstvo dostává svou tvář. Snad se to příště odrazí i na výsledcích.

SK Jičín                 -                              Dvůr Králové     2:3          (1:1)

Se soupeřem jsme minule neudrželi krok a prohráli o osm branek. Tentokrát jsme přestáli úvodní tlak soupeře a naopak jsme z ojedinělého brejku skórovali. Najednou jsme my byli páni na hřišti. Kluci si to uvědomili a několikrát jsme soupeře dostali pod tlak. Dvůr byl sice lepší při řešení přechodu do útoku a nakonec i v produktivitě, ale zápas byl celou dobu otevřený. Poté co soupeř nedal penaltu, jsme měli šance i na srovnání. Nakonec jsme odešli poraženi, ale kluci odcházeli ze hřiště se vztyčenou hlavou.Branky: Kosejk, Krabec

Hostinné             -                              SK Jičín                 1:1          (0:0)

S domácími jsme i minule remizovali, tentokrát se zápas obešel s menším počtem branek, s remízou asi můžeme být spokojeni, protože Franta Smolík chytil penaltu, zápas bychom asi těžko otáčeli.Soupeř se i po neproměněné penaltě dostal do vedení, ale my jsme dokázali odpovědět. Opět byly k vidění momenty za které je potřeba kluky pochválit. Nakonec jsme i my sahali po vítězství, takže remíza je asi spravedlivá.Branky: Ouhrabka

Sk Jičín                 -                              FKM Javorka      3:4          (2:2)

S tradičním soupeřem hrajeme vlastně takové derby. V zápase jsme prohrávali, dokázali jsme otočit výsledek a přesto jsme nakonec prohráli. Soupeř dával branky jednoduchým způsobem,My se na vstřelení gólů strašně nadřeme. Ale zase platí, že takováto porážka nebolí, protože kluci na hřišti něco nechali, rány přijímali, ale byli schopni i rozdat. Branky: Gutsu, Ouhrabka, Krabec

Na našich malých fotbalistech začíná být vidět, že nechtějí prohrávat, spousta z nich už si uvědomuje cenu vítězství a to že nastupují v nějakém dresu, že prostě nehrají za sebe,ale za vyšší hodnotu. Většina odehrála velice solidní utkání. Pochvalu ale zaslouží dva fotbalisté: Fanda Smolík za obětavý a zodpovědný výkon v brance. Snad jsme konečně našli důležitý (základní) stavební kámen mužstva. A druhý je Jáchym Krabec, dal dvě branky, kdy si každou z nich vybojoval sám. Byl opravdu příkladem toho jak se na hřišti má vystupovat. Doufejme, že po pauze, která bude příští víkend se ve Dvoře Králové předvedeme v podobném světle.

neděle 14.9. Jičíněves - 2.kolo

V neděli jsme odehráli v Jičíněvsi další kolo Krajského poháru starších přípravek. Oba dva zápasy jsme vysoko prohráli. Kluci stále mají problém nejenom s velkým hřištěm,ale občas nezvládají základní dovednosti, které by už měli umět. Jsou nedůrazní v osobních soubojích a nelze se vymlouvat na to, že soupeř je starší nebo fyzicky vyspělejší.Na tyto dovednosti se zaměříme v dalších trénincích a hlavně v zimní přípravě.

SK Jičín -  Dvůr Králové                 1:8          (1:4)

V zápase jsme dokonce vedli, ale soupeř byl poctivější ve všech činnostech. Lépe se pohyboval, lépe pracoval s míčem a hlavně byl důraznější. My stále čekali co se na hřišti stane.Takže jsme jednoduše přicházeli o míč, z čehož Dvůr těžil a dostával se do šancí, které byl schopen proměnit. Branky: Ouhrabka

SK Jičíněves – SK Jičín                    8:1          (6:1)

Utkání s tradičním soupeřem jsme odehráli se zbytečně velkým respektem. Přitom jsme dokázali snížit na 1:2 a pokud jsme se soupeřem stačili běhat, tak byla hra vyrovnaná. Ale soupeř trestal každou naši chybu, kterých jsme hlavně v rozehrávce před vlastní brankou dokázali vyrobit nespočetně. Ale i v takto prohraném utkání se našlo pár světlých momentů,na kterých se dá určitě stavět. Branka: Nálevka

sobota 6.9.2014 Nová Paka - 1.kolo

V sobotu jsme za téměř letního počasí odehráli první regulérní kolo krajského poháru SP. Kluci hráli v Nové Pace, na kvalitním trávníku jsme jednou remizovali a jednou prohráli. Na první vítězství na „velkém“ hřišti tedy stále čekáme.

SK Jičín                 FC Hostinné       5:5 (2:3)

Zápas byl pěkný tím, že se vedení neustále přelévalo ze strany na stranu, vyhrát nakonec mohli obě mužstva, remíza je spravedlivá. Branky: Ouhrabka 3x, Franěk 2x

SK Jičín                 FC Nová Paka    0:4(0:4)

Jednoznačná záležitost. Soupeř snad nebyl lepší fotbalově, ale v každém případě nás předčil v důraze a pohybu. Tenhle zápas se nám moc nepovedl.

neděle 31.8.2014 Jičín - nadstavba

V neděli 31. srpna jsme se na domácím stadionu představili před rodiči a fanoušky našich kluků. Těch je docela dost a dovedou klukům vytvořit pěknou fotbalovou atmosféru. Bohužel jsme oba zápasy prohráli, ani výkon nebyl takový jako minulý víkend v Bělohradě. Ale kluci se fotbal na větším hřišti stále učí a přiznejme si, není to pro ně jednoduché.

SK Jičín -  SK Třebechovice          0:2          (0:1)

Utkání bylo vyrovnané, rozhodl větší důraz soupeře a náš pomalý přechod před branku Třebechovic. Když už jsme hru zlepšili a srovnali s protivníkem krok, obdrželi jsme po ztrátě míče rozhodující branku.

SK Jičín  -  Olympia Hradec Králové          1:3          (0:2)

První branku jsme si dali prakticky sami, soupeř se uklidnil a kontroloval hru. My jsme nedali branku, přestože jsme byli v několika brejkových situacích. Po obrátce soupeř rozhodl utkání, my jsme už jenom korigovali výsledek, těsně před koncem. Branky: Ouhrabka

sobota 23.8.2014 Lázně Bělohrad - nadstavba

V sobotu 23. 8. 2014 jsme odehráli 1. kolo krajského poháru starších přípravek. Do Bělohradu jsme odjížděli ze soustředění, které jsme měli v Edenu v Jinolicích. Poprvé kluci nastoupili do soutěžního utkání na polovinu hřiště v počtu 7+1. Ten rozdíl proti tomu co hráli doposud je obrovský. Hřiště je najednou strašně velké a hráčů je skoro dvakrát tolik. Přestože jsme dvě utkání prohráli, tak je potřeba kluky pochválit. Přechod na velké hřiště zvládli se ctí, většinu času ve všech utkáních byli bojovní a domů jsme tak mohli jet se vztyčenou hlavou. Přiznejme si, že jsme to čekali horší, takže jsme byli příjemně překvapení a kluky je potřeba pochválit.

FKM Javorka – SK Jičín  3:1          (2:0)

Kluci sice prohráli, ale hlavně první polovina byla odehrána z naší strany dobře. Pokud bychom proměnili brejkovou situaci v prvním poločase, mohlo to dopadnout jinak. Dostávali jsme bohužel hloupé branky, a to mužstvo ještě Adam Nálevka v brance několikrát podržel. Těsně před koncem jsme dosáhli i na čestný úspěch. Branky: Ouhrabka

SK Jičín – FK Nové Město nad Metují     0:3          (0:1)

Dvě branky jsme si dali sami, když naši kluci tečovali střely soupeře. S tím se nedalo nic dělat. Chvílemi byla hra pohledná, kluci se pěkně pohybovali, drželi rozestavení a snažili se dostat před branku Nového Města,ale branku jsme vstřelit nedokázali.

SK Jičín – Třebechovice 3:3          (3:1)

Vyrovnané utkání, které jsme měli ve své režii, na konci klukům došli síly a soupeř dokázal vyrovnat. Ale situace před našimi góly kluci řešili velice pěkně a fotbalově. Branky: Smolík, Kosejk, Ouhrabka

Vzhledem k probíhajícímu soustředění jsme odehráli první kolo doopravdy dobře. To jsou porážky, které uneseme. Snažili jsme se na hráče působit pozitivně a spíše je chválit, snad se nám to dařilo. Soustředění dopadlo dobře, vyzkoušeli jsme si kromě fotbalu i některé netradiční sporty jako pétanque, kuub a basebal. Kluky to bavilo a domů se vrátili všichni v pořádku.

Děkujeme Kubovi Nálevkovi za pomoc, při průběhu soustředění.