2013/2014

jaro

sobota 7.6.2014 Jičíněves

V sobotu 7.6.se v Jičíněvsi odehrálo poslední-6.jarní kolo KP mladších přípravek.Hráli na něm hráči širšího kádru(Vojta K.,Adam K.,Adam V.,Dan V,Saša G.,Jirka Cech,Radim V.,Byli jsme posíleni o brankáře Martna B.,(r.nar.2004-s čímž trenéři soupeřů souhlasili).Pro kluky to byly poslední zápasy na malém hřišti.Ve velkém vedru nešlo klukům upřít snahu o bojovnost,ale to bylo na sobotní soupeře málo.  Výsledky:  Jičín:Třebeš=0:8(0:1).   Jičín:Jičíněves=0:5(0:2)   Jičín:Hoříněves= 4:4(2:1).goly:3x Saša Gutsu,1x Jirka Cech.

sobota 24.5.2014 Jičín

V sobotu 24. 5. Jsme hráli po dlouhé době doma v Jičíně. Chtěli jsme se před hojně zastoupenými rodiči vytáhnout, ale vyhrát se nám podařilo jenom jednou. Kluci ale zaslouží za sobotní výkon, kromě prvního poločasu z Jičíněvsí, pochvalu. Hlavně za bojovnost.

SK Jičín – Sokol Jičíněves              7:10       (1:8)

Kluci se probrali až když bylo pozdě. Za prvních 10 minut zápasu jsme se vůbec nedostali na soupeřovu polovinu. Druhý poločas mocně dotahovali,zlepšila se výrazně hra, ale nestačilo to. Branky: Kosejk 3x, Franěk, Smolík, Vitvar, Krabec

SK Jičín – RMSK Cidlina                 5:0          (3:0)

Nejlepší výkon soboty. Kluci dobře plnili to, co jsme si řekli, pěkně si přihrávali a hra měla doopravdy řád. Zaslouženě jsme vyhráli bez obdržené branky. Branky: Vitvar, Krabec, Franěk, Čech, Kosejk

SK Jičín – SK Třebechovice          0:5          (0:2)

Soupeř byl lepší ve všech činnostech, napadal nás hned u naší brány a my jsme si s tím nevěděli vůbec rady. Prohráli jsme naprosto zaslouženě.

sobota 17.5.2014 Třebechovice pod Orebem - tentokrát komentář od pana Krabce

Ve čtvrtém kole krajského poháru odjely týmy „A“ a „B“ odehrát svá utkání do Třebechovic proti domácímu týmu, tradičně silné Javorce a  SokoluTřebeš. Navzdory předpovědi počasí nezapršelo a v pěkném fotbalovém areálu se bylo na co koukat. S výjimkou dvojzápasu s Javorkou to byly tentokrát zápasy fotbalově vyrovnaných týmů.

SK Jičín „A“                 -             SK Třebechovice pod Orebem „A“        3:3       (2:0)

Průběh prvního poločasu a dosažené vedení 2:0 byly příslibem pro druhou polovinu utkání, bohužel soupeř po přestávce potrestal chyby v rozehrávce dvěma rychlými góly, hra se rázem vyrovnala, naši ještě díky Fraňkově lobu vedli, ale soupeř srovnal. Dělba bodů byla nakonec spravedlivá. Branky: Krabec, Kosejk, Franěk

SK Jičín „B“                 -             SK Třebechovice pod Orebem „B“        5:5       (2:3)

I v utkání „B“ týmů bylo co sledovat, mužstva se přetahovala o vedení, náš tým rychle vedl       1:0, potom již srovnával jednogóĺová vedení soupeře až do konečné remízy. Svobodova levačka a  nekompromisní tah Saši Gutsu na branku soupeře ozdobily kolektivní výkon  našich. Branky: Gutsu 2x, Svoboda 2x, Čech

SK Jičín „A“                 -             FKM Javorka „A“        1:10       (0:5)

Kdo snad doufal, že hráči konečně prolomí Javorské prokletí, musel být po 5 minutách   zápasu zpět v kruté realitě. První tři akce soupeře totiž skončily gólem a od té chvíle naši víceméně přihlížely výkonu bělohradských. Našim nevycházelo vůbec nic, soupeř byl lepší  a především rychlejší ve všech činnostech a tak v závěru zápasu rezignovaný Vojta Vohnout   lovil z branky jeden míč za druhým. Branka: Kuncíř

SK Jičín „B“                 -             FKM Javorka „B“        1:9       (0:4)

Rovněž v druhém zápase „B“ tým výsledkově okopíroval předchozí výsledek “A“ týmu. Opticky to sice bylo mírně vyrovnanější, ale góly dával téměř výhradně soupeř. Branka: Gutsu

SK Jičín „A“                 -             Sokol Třebeš „A“        4:3       (3:0)

Zdeptaného Vojtu Vohnouta nahradil v brance Honza Kuncíř a dobrou rozehrávkou přispěl k výhře, góly soupeře byly důsledkem opakovaných nedorozumění našich obranců s útočníky, jinak by muselo být naše vítězství výraznější. Branky: Kosejk 2x, Smolík, Nálevka

SK Jičín „B“                 -             Sokol Třebeš „B“        4:4       (3:1)

Nespornou sobotní devizou „B“ týmu byla bojovná kolektivní hra, unavené lídry a občasné nováčkovské chyby vyvažoval tým v tomto utkání gólovými brejky. Branky: Kopáček 2x, Zugar, Čech

sobota 10.5.2014 Lázně Bělohrad

V sobotu jsme hráli již třetí kolo krajského poháru. Opět jsme dva zápasy vyhráli a jeden prohráli. S oslabenou Jičíněvsí a zřejmě mladšími kluky s Hradce Králové jsme vyhráli a opět jsme,bohužel stejným rozdílem a stejným způsobem prohráli s Javorkou.

SK Jičín                 -              SK Jičíněves       11:2       (4:0)

Jasná záležitost, ale nutno přiznat, že Jičíněves nepřijela s tím nejlepším. Kluci si s chutí zastříleli, měli jsme ještě hromadu dalších šancí. Dařila se nám rozehrávka od brány, méně už přihrávka mezi obráncem a útočníkem. Branky: Kuncíř 3x, Franěk 3x, Svoboda 2x, Čech, Kosejk, Nálevka

SK Jičín                 -              FKM Javorka      3:8          (2:3)

Na Javorku to prostě neumíme. Vedli jsme, šli jsme ještě asi 3 x na brankáře, bohužel jsme neproměnili. Soupeř srovnal hru, začal nás nepříjemně napadat a ještě do poločasu otočil skóre.Ve druhé půlce se naše hra zcela rozpadla, a Javorka dávala branky úplně zadarmo po našich velkých chybách. Branky: Kosejk, Krabec, Nálevka

SK Jičín                 -              FC Hradec Králové          5:3          (4:1)

Chtěli jsme aby si kluci fotbal užili, což se určitě snažili splnit, snažili se o rozehrávku a držení míče. Sympaticky hrající Hradec se nevzdal a bojoval až do konce.

V zápase padali hezké branky na obou stranách.Branky: Nálevka 2x, Svoboda, Krabec, Kuncíř

sobota 3.5.2014 Hoříněves

3. května odehráli hráči MP 2005 další kolo krajského poháru. Tentokrát jsme jeli do Hoříněvsi, byla obrovská zima, ale výkon kluků měl vzestupnou tendenci, takže nakonec jsme odjížděli domů sice zmrzlí, ale spokojení.

SK Jičín                 -              FKM Javorka      1:8 (0:5)

Javorka nás k ničemu nepustila, její hráči běhali po celém hřišti a už od brankáře napadali naší rozehrávku. Přesto jsme si polovinu gólů dali vlastně sami. Špatnou rozehrávkou, čekáním na míč, špatným pohybem. Ale soupeř byl jednoznačně lepší. Branky: Vohnout

SK Jičín                 -              RMSK Cidlina     3:2 (1:2)

S Cidlinou jsme minulý týden prohráli, takže bylo co vracet. Poločas jsme prohráli, když jsme opět nabídli soupeři branku na stříbrném podnose. Ale pak se kluci vzchopili  a trpělivým výkonem a soustředěným tlakem dokázali zápas otočit a vítězství udržet. Branky: Franěk, Kuncíř, Nálevka

SK Jičín                 -              TJ Hoříněves      9:3 (5:1)

Se soupeřem jsme ještě nehráli, zápas jsme začali opatrně a opět jsme sami nabídli Hoříněvsi příležitost ke skórování. Ale zápas jsme rychle otočili a dotáhli v pohodě do vítězného konce. Branky: Kuncíř 4x, Franěk 2x, Čech, Krabec, Gutsu

sobota 26.4.2014 Třebeš

V sobotu jsme zahájili v Třebši 1. kolo jarní části krajského poháru. V zimě jsme poctivě trénovali, dokonce 3x týdně, kdo byl v sobotu přítomen, tak výsledek zimní přípravy viděl a myslíme si, že kluci zaslouží pochvalu. Hlavně první zápas byl opravdu vydařený a velice pohledný. Navíc jsme hráli i za mladší kluky, takže si opravdu zahráli všichni, tak jak jsme slibovali. Všichni zúčastnění hráči zaslouží za předvedený výkon pochvalu.

SK Jičín „A“         -              FC Hradec Králové „A“  5:2 (2:2)

Opravdu pohledné utkání z obou stran. Kluci hráli trpělivě, plnili to co jsme si řekli před zápasem. Byl to asi jejich vůbec nejhezčí zápas.

Branky: Smolík 2x, Gutsu, Kosejk, Kuncíř

SK Jičín „A“         -              RMSK Cidlina „A“             3:9 (1:4)

Tady si kluci vybrali slabší chvilku, když doslova prospali první poločas. O poločase jsme je trochu nabudili a na hřišti to začalo hned vypadat lépe. Stáhli jsme náskok soupeře a vytvořili si stálý tlak.Ten přibrzdil nešťastný vlastní gól, a soupeř už vítězství nepustil.Branky: Kuncíř 2x, Franěk

SK Jičín „A“         -              Sokol Třebeš                     5:1 (2:0)

Kluci brzy vedli a v pohodě dohráli poločas. Na začátku druhé půle se snažil soupeř dotáhnout, dal branku, ale kluci už zápas v pohodě dotáhli a přidali pojišťovací branky.Branky: Smolík, Kuncíř, Krabec, Kosejk, Gutsu

Ani druhé mužstvo nezklamalo, kluci příkladně bojovali, ve druhém zápase dokonce málem otočili čtyřbrankové vedení soupeře. Všem patří poděkování za odvedený výkon.

SK Jičín „B“         -              FC Hradec Králové „B“   2:6 (1:2)

Branky: Svoboda, Kopáček

SK Jičín „B“         -              RMSK Cidlina „B“             5:5 (1:4)

Branky: Svoboda 2x, Čech, Nálevka, Kopáček

SK Jičín „B“         -              Sokol Třebeš                     3:2 (1:1)

Branky: Svoboda, Nálevka, Valeš

podzim

Neděle 13.10.2013 Jičíněves

V Jičíněvsi jsme odehráli poslední kolo podzimní části krajského přeboru 2013/2014. Hráli jsme i za ročník 2006 s těmito výsledky:

Sobota 5.10.2013 Hradec Králové - Háječek

V sobotu jsme v pěkném počasí hráli na pěkně připraveném hřišti Na háječku v Hradci Králové. A i zápasy se nám povedli.

SK Jičín        -         FC Hradec Králové „B“                  7:2          (5:1)

Celý zápas jsme měli pod kontrolou a kluci nepřipustili žádnou komplikaci v cestě za vítězstvím. Některé věci řeší fotbalově, něco samozřejmě zbrkle a zbytečně, ale to k tomu patří. Branky:                Kosejk 3x, Kuncíř 2x, Franěk, Gutsu

SK Jičín       -          SK Třebechovice pod Orebem     2:0          (1:0)

S Třebechovicemi jsme letos jednou prohráli a jednou remizovali. Přestože některé rozehrávky od naší brány byli komplikované a Třebechovice měli několik šancí, tak jsme dramatické utkání dotáhli do vítězného konce. Branky:                Svoboda, Kuncíř

SK Jičín        -        MFK Trutnov                               3:3                          (2:2)

Další drama. Tady mohl vyhrát každý ze soupeřů. My jsme dávali pěkné branky, naopak soupeři jsme všechny jeho branky doslova darovali. Ale nakonec jsme to nějak uválčili. Prohra by nás mrzela, ale oddychli jsme si, když byl konec. Branky:                V. Kubánek, Kuncíř, Kosejk

Neděle 29.9. Jičíněves

V neděli jsme odehráli další kolo krajského poháru. Jeli jsme jenom do Jičíněvse, na rozdíl od minulého víkendu bylo sluníčko, a i fotbal se nám docela povedl.

SK Jičín      -           SK Jičíněves                       4:4          (3:2)

Dvakrát otočený zápas, ve kterém jsme vedli, soupeř dvakrát vyrovnal, v poločase jsme znovu vedli, pak prohrávali a po našem vyrovnání se modlili aby byl konec. Takové trochu derby. Je dobré, že kluci takové zápasy hrají. Na hřišti byli vidět hezké fotbalové věci, stejně jako neuvěřitelné zmatky.Branky: Nálevka 2x, Svoboda, Kosejk

SK Jičín      -           SK Třebechovice              2:2          (2:1)

V zápase se soupeřem, se kterým jsme minulý týden v Třebši prohráli jsme vedli docela v pohodě už 2:0. Třebechovice ale stačili do poločasu dát kontaktní gól. Po obrátce naši kluci vypadli z tempa, přišlo vyrovnání a zase trochu nervy o výsledek. Branky: Kosejk, Kuncíř

SK Jičín                 RMSK Cidlina                     2:0          (0:0)

Kluky jsme se snažili zmotivovat, což je na ten poslední zápas vždycky trochu těžší. Jejich pozornost toho obecně ještě tolik nevydrží a my po nich chceme aby od rána do oběda hráli fotbal. Zápas mohl vyhrát i soupeř, musel by dát první branku. Kluci byli trpělivější a i když poločas byl bez branek, tak se po prvním gólu uklidnili a došli si pro vítězství.Branky: Honza Kubánek, Kuncíř

Třebeš sobota 21.9.2013

Minulou sobotu jsme hráli v Třebši další kolo krajského poháru mladších přípravek. Hráli jsme i za ty mladší, takže jel ten kdo mohl a zahráli si opravdu všichni.

SK Jičín „A“    -     Sokol Třebeš „A“             5:2          (2:2)

První utkání jsme zvládli, i když to nebylo jednoznačné, hlavně v prvním poločase.

Branky: Kosejk 4x, Nálevka,

SK Jičín „B“     -    Sokol Třebeš „B“             4:1          (3:1)

Kluci brzo prohrávali, ale nevzdali to a utkání obrátili a v pohodě soupeře přehráli.

Branky: Franěk, Kuncíř, Čech, Vitvar

SK Jičín „A“     -    SK Třebechovice „A“      2:4          (1:2)

Soupeř hrál na hranici regulí a dost nečistě. Snažíme se kluky vést i k tomu, že si soupeř zaslouží respekt, že se musí umět ovládnout, ale tady to bylo opravdu těžké. Prohra nás mrzí, protože fotbalově jsme lepší.

Branky: Svoboda, Kosejk

SK Jičín „B“     -    SK Třebechovice „B“      4:6          (0:3)

Když začal trenér soupeře sprostě nadávat rozhodčímu, tak jsme s Míšou Nálevkovou jenom kroutili hlavou. Takové emoce za stavu kdy vedu o tři branky. Co ten chlap vyvádí, když prohrávají? Kluci brzo prohrávali 0:3, tak skončil i poločas. Za druhou půli si kluci zaslouží pochvalu. Nesložili zbraně a pěkně utkání zdramatizovali.

Branky: Nálevka 2x, Zugar, Janatka

SK Jičín „A“       -  FKM Javorka „A“            0:5          (0:2)

Minule jsme dostali pěknou nálož, bylo co vracet. Ale kluci plnili to, co po nich chtěl trenér Kuncíř jenom chvilku. Pak se naše hra rozložila a Javorka si bohužel dělala, co chtěla.

SK Jičín „B“       -  FKM Javorka „B“            2:7          (1:3)

Kluci dostávali hloupé branky, ale to byla daň, že jsme nechali hrát i nováčky (Radim, Fanda, Vojta). Je potřeba je pochválit. Byli na hřišti poprvé, ale docela to zvládli. Soupeř byl lepší, rychlejší, jeho hráči pěkně řešili vzniklé situace. Ale tři branky jsme si dali v podstatě sami.

Branky: Zugar, Vitvar

V neděli 29. Září hrajeme další kolo poháru v Jičíněvsi. Takže přivezte sourozence, babičky, dědečky a známé, aby naše kluky povzbudili. Zaslouží si to.

Lázně Bělohrad sobota 14.9.2013

O víikendu jsme odehráli třetí kolo krajského Costa poháru, s těmito výsledky.

SK Jičín                 -              Jičíněves             8:9          (5:4)

V zápase se několikrát otáčelo skóre. Kluci hráli dobře, utekl jim začátek druhé půle, kdy jsme dostali zbytečně lacino čtyři branky za sebou a už jsme na to nestihli reagovat.Branky: (Nálevka 3x, Kuncíř, Krabec, Kosejk, Svoboda, vlastní)

SK Jičín                 -              FK Hradec Králové „B“                  5:3          (4:1)

S Hradcem i minulý ročník vždy ty zápasy stály za to. Tento nebyl výjimkou. Hezké góly, průniky hráčů, přihrávky. Kluci se opravdu snažili. Zase jsme se trochu obávali, když se Hradci podařilo snížit na rozdíl jediné branky, ale nakonec jsme slavili zasloužené vítězství.Branky: (Nálevka 2x, Kuncíř, Gutsu, Krabec)

SK Jičín                 -              FK Javorka                          0:6          (0:3)

S lepším soupeřem jsme letos ještě nehráli. A připsali jsme si s ním druhou a naprosto zaslouženou porážku. Nepustli nás k ničemu, u všeho byli dřív, stříleli kdykoliv k tomu měli možnost. Přitom hráli stejně tři zápasy jako naši kluci, takže svádět to na únavu asi nebude to pravé.

Příští sobotu hrajeme v Třebši, i za menší kluky trenéra Matouška. Bylo by dobré abychom jeli v co největším počtu.

Horní Staré město neděle 8.9.2013

Druhé kolo krajského poháru jsme odehráli v Trutnově na hřišti HSM. Protože jsme hráli i za ty mladší, tak jsme se museli rozdělit. Tady jsou výsledky.

SK Jičín „A“  -  Chlumec nad Cidlinou „A“                 5:1

Docela jednoznačná záležitost, Utkání kluci odehráli v pohodě, některé věci už mají docela dobře zažité.

Branky: Gutsu 2x, Kosejk 2x, Kuncíř

SK Jičín „B“   -   Chlumec nad Cidlinou „B“                0:7

Také jednoznačná záležitost. Nešlo nám vůbec nic od rozehrávky brankáře přes přihrávku mezi hráči, na polovině soupeře jsme byli opravdu jenom sporadicky.

SK Jičín „A“     -     FK Javorka „A“                            2:3

První prohrané utkání v soutěži. Sice těsně, ale asi zaslouženě, soupeř chtěl vyhrát víc, nám se dařilo jenom korigovat výsledek.

Branky: Krabec,Kosejk

SK Jičín „B        -    FK Javorka „B“                              6:1

Trochu jsme to na druhý zápas rozházeli, víc jsme zapojili brankáře a přineslo to výsledek. Nutno říci, že naprosto zasloužený.

Branky: Zugar 2x, V. Kubánek 2x, Čech, Kopáček

SK Jičín „A“      -      MFK Trutnov „A“                         4:2

Utkání jsme měli pod kontrolou, dali jsme hezké góly. Obdržené branky naopak padli po našich velkých chybách. Branky: Kosejk 3x, Franěk

SK Jičín "B"       - MFK Trutnov "B"                             6:4

Moc hezké utkání, které jsme prohrávali, pak vedli, ale soupeř byl nepříjemný až do konce. Cenné vítězství i proto, že soupeř měl na střídání 5 hráčů, my jednoho. Branky: Zugar 2x, V. Kubánek 2x, Čech, Kopáček

Omlouvám se všem klukům, rodičům, Míše, Pepovi a Jirkovi za to, že jsem si pořádně neověřil informace o nedělním utkání. Mrzí mě to hlavně kvůli klukům po kterých neustále něco chceme. Jim se omluvím na tréninku. Tak se nezlobte. A věřte nebo ne, příští týden hrajeme v Bělohradě!  Martin Franěk

Hlušice sobota 31.8.2013

V prvním kole krajského poháru 2013/2014 jsme jeli poslední prázdninovou sobotu sehrát tři zápasy do Hlušic. Kluci trénovali dobrovolně a na konci srpna jsme byli na soustředění v Jinolicích. Soustředění se povedlo, účast byla vysoká, program jsme vymysleli pestrý, takže jsme se nevěnovali jenom fotbalu, když nebylo zrovna počasí, tak jsme improvizovali. Spíš jsme se jim snažili ukázat, že je potřeba respektovat a ctít potřeby týmu, držet za jeden provaz a chovat se k sobě slušně a normálně.  Stanovili jsme si i nějaká pravidla pro trénování a zápasy. Ale žádný přípravný zápas jsme nesehráli, takže jsme byli sami zvědaví na to, jak se klukům bude dařit.

1. zápas:   SK Jičín – Chlumec nad Cidlinou                    7:1 (4:1)

První zápas se opravdu povedl. Kluci se snažili, byli k vidění přihrávky, přechod jeden na jednoho, hráli se zvednutou hlavou. Sice jsme prohrávali, když jsme nedali asi tři vyložené šance a soupeř dal branku hned z první střely na bránu, ale kluci nezpanikařili a zápas zvládli opravdu velice dobře. Na některých byl vidět velký posun oproti jaru, tak doufejme, že to tak půjde dál.   Branky:   Nálevka 3x, Kosejk, J. Kubánek, Franěk, vlastní

2. zápas:   Sokol Třebeš -   SK Jičín                                 1:2 (0:2)

Do druhého zápasu jsme nastoupili v trochu pozměněné sestavě. Třebeš hrála dobře dopředu, ale neproměňovala ani vyložené šance. Několikrát nás zachránila tyčka. Vzadu jsme nepodali tak dobrý výkon jak v prvním zápase. Ani dopředu nám to moc nešlo, kluci moc nedodržovali to co v prvním zápase. Vítězství je doopravdy šťastné, stejně tak jsme mohli prohrát. Ve druhém poločase jsme už doslova tlačili čas, aby byl konec. Ten byl naštěstí pro nás vítězný. Branky:       Franěk, Kosejk

3.zápas:   SK Jičín – FC Hradec Králové „B“                        7:1 (3:0)

Tradiční soupeř, se kterým nemáme dobrou bilanci. Vždy je to trochu vyhecované, s Hradcem vždy přijede hromada rodičů, ale ani rodiče našich kluků se nenechali zahanbit, takže utkání mělo výbornou atmosféru. Trvalo nám než jsme dali první gól. Když už jsme začínali být trochu nervózní, tak to na sebe dvakrát vzal Honza jako správný kapitán. Všichni jsme se uklidnili a až do konce utkání nepřipustili žádnou komplikaci. Přestože Hradec všechna utkání odehrál s jedním mužstvem, kluci vyhráli naprosto zaslouženě. Branky:                Kuncíř 4x, Kosejk, Svoboda, V. Kubánek

Takže první kolo dopadlo víc než dobře. Dostali jsme jenom tři branky a hlavně si kluci na vlastní kůži zkusili, že to jde: hrát fotbal.